Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir: 16 veya 30 Eylül’de büyük kongremizi yapacağız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, CNN Türk’te Dicle Canova’nın konuğu oldu. Merak edilen soruları yanıtlayan Kandemir, kongre süreciyle ilgili olarak, “Önce büyük kongre, sonra il – ilçe kongreleri olacak. Kongreyi 16 veya 30 Eylül’de, Cumhurbaşkanımızın uygun göreceği tarihte yapacağız.” söz konusu.

YEREL SEÇİMLER SONRASI İL VE İLÇE KONGRELERİ

Yerel seçimlerin ardından il ve ilçe kongrelerinin yapılacağını söyleyen Kandemir, “Siyasi partiler 2 yıl geçince kongre yapabiliyor. Biz 2 yılımızı doldurduk. Bizim gibi titiz olan bu partilerde biz, toplum içinde doğru istişareleri yaparak doğru isimleri seçerek süreci sonlandırmak. Yerel seçimlere çok az bir süre kaldığı için daha sonra il-ilçe kongrelerimizi yapacağız.” sözlerini kullandı.

“YOL HARİTAMIZI ÇİZİYORUZ”

Kandemir açıklamalarına şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımız geniş bir istişare heyeti kuruyor. Değerlendirmelerimizi yapıyoruz. Seçimler tamamlandı, bakanlar şekillendi. Çok güçlü bir meclis kümesi, çok güçlü bir üst düzey demokrasi. , siyasette yeni bir yenilenme ve ardından yerel seçimlere doğru hazırlanacağız ve doğru isimleri aday göstereceğiz.” Biz kendi yol haritamızı çizdik. Boşluk vermeyen bir harekettir. Bu anlamda hem işten hem de ekiplerden tasarruf edeceksek, bunu yapmaya devam edeceğiz.”

“MİLLETİMİZ İTTİFAKLAR ARASINDAKİ DEĞİŞİMİ GÖRDÜ”

Aslında seçim öncesi söylediklerimizin birebir tezahürünü izliyoruz. CHP bir yandan bencil, dünyanın değişmesine direnen bir anlayışa sahip. Öte yandan toplumdaki değişimi okuyan, dünyadaki değişime göre hızlı pozisyon alan, bütünleşmeyi çok iyi başarmış bir siyasi hareket ve ittifaktır. Aslında iki ittifakın ortasında milletimizin değişimi oyDaha önce görmüştür.”

kesan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu