Haber

Antalya Sahillerinde Bulunan Ceset Sayısı 6’ya Çıktı

ANTALYA’nın Aksu ilçesinde 5 yıldızlı otelin sahilinde erkek cesedi bulundu. Böylece son 5 günde Antalya sahillerinde bulunan ceset sayısı 6’ya yükseldi.

Olay, saat 10.00 sıralarında Aksu İlçesi’nin Kemerağzı İlçesi turizm beldesindeki Kundu Acısu Deresi’nin suyunun kıyıya karıştığı noktada meydana geldi. Babası Abdülaziz Güneş ile birlikte balık tutmak için kıyıya gelen Deniz Güneş, bir süre kıyıda dolaştıktan sonra kıyıda cansız bedeni görünce babasına koşarak durumu anlattı. Abdülaziz Güneş, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Ekipler cesedin bir erkeğe ait olduğunu belirledi. Olay yeri inceleme ekipleri çalışmalarını sürdürürken, yakındaki bir otelden getirilen plaj havlusuyla cesedin üzeri örtüldü. Cansız beden, ekiplerin incelemesinin ardından Antalya Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

‘İLK BAŞTA KÜTÜK OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM’

Deniz Güneş, “Bir süre buralarda dolaşıyordum, sonra bir şey bulabilir miyim diye oltayı fırlattım. Yanıma baktım, önce kütük sandım, sonra ceset olduğunu anladım. Sonra babamın yanına koştum. Sonra polisi aradık.” Abdülaziz Güneş, “Sabah balığa geldik. Oğlum bunu görünce koşarak yanıma geldi ve ‘Orada bir ceset var’ dedi. Birlikte gidip baktık. Önce kütük gibi sandım, ceset olduğunu anlayınca hemen polise haber verdik. Biraz paniğe kapıldık. Öleli uzun zaman olmuştu. sadece kemiklerdi” dedi.

BATIK TEKNE İMKANI

Öte yandan Çarşamba günü Antalya’nın Alanya ve Manavgat sahillerinde 1 çocuk ve 1 yetişkinin cesedinin bulunmasının ardından dün Manavgat’ta 2, Serik’te 1 ceset bulundu. Serik’in Kadriye Mahallesi’nde bulunan kadın cesedinin, 13 gün önce Antalya’da kaybolan Merve Şevval Elmas’a (18) ait olma ihtimali üzerine, İstanbul’da yaşayan ailesi DNA örneği almak için Antalya’ya geldi. Geçtiğimiz günlerde Antalya sahilinde kıyıya vuran cesetlerin, kaçak göçmen teknesinin batması sonucu oluşmuş olabileceği düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu