Haber

Apple Uygulamaları Windows PC’lerde Kullanılabilir

Açıklamaya göre Apple Music, Apple TV ve Apple Devices uygulamaları Windows uygulama pazarına gelecek ve resmi olarak Windows PC’lerde kullanılabilecek. Bu da pek çok teknoloji tutkununun Apple bilgisayar sahibi olmadan da Apple uygulamalarıyla tanışabileceği anlamına geliyor.

Apple uygulamaları rekabet nedeniyle Windows bilgisayarlara mı geliyor?

Özellikle Apple Music uygulamasının Spotify ve Youtube Music’e karşı büyük bir mücadele verdiği biliniyor. Şirketin bu hamleyle kullanıcıları Microsoft platformuna dahil edeceği, daha geniş bir kitleye hitap edeceği ve rekabette bir adım öne çıkacağı düşünülüyor. Elbette iPhone kullanıcıları da bu durumdan oldukça memnun. Artık Windows bilgisayarlarından bu uygulamalara sorunsuz bir şekilde ulaşabilecekler.

Apple’ın en popüler uygulamalarından biri olan Apple Devices’ın Windows işletim sistemine gelmesi büyük bir memnuniyetle karşılandı. iTunes’un yerini alan bu uygulama sayesinde iPhone, iPad, iPod ve iPod Touch cihazlarınızdaki verileri kolaylıkla aktarabilecek ve senkronize edebileceksiniz.

Apple sonunda iPhone 16 ile pilin kontrolünü ele alıyor!

Kullanıcıları üzebilecek tek konu iPhone’lardan belge aktarmak için bilgisayara kablo ile bağlanmak gerekmesidir. Çünkü şu anda Apple Devices, iPhone telefonlarla kablosuz bağlantıya izin vermiyor. Ancak kullanıcı talebi nedeniyle gelecekte böyle bir özelliğin gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Ancak görünen o ki Apple Windows işbirliği devam edecek.

Peki siz Apple uygulamaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Cevaplarınızı aşağıdaki yorum kısmından bizimle kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu