Haber

Aşık Veysel Buz Spor Salonu’nda tatil telaşı

Aşık Veysel Buz Spor Salonu’nda tatil telaşı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda hizmete açılan Buz Spor Salonu, okullarda bir haftalık tatil döneminde öğrencilerin ve ailelerinin en gözde mekanlarından biri oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Aşık Veysel Mesire Alanı’nda yer alan Buz Spor Salonu, her tatil döneminde olduğu gibi yine İzmirli genç ve çocukların akınına uğradı. Buzda kaymayı öğrenen ve eğlenen öğrencilerin yanı sıra aileler de mutlu.

Yılda 100 bin kişiyi ağırlıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Hakan Orhunbilge, “Yılda yaklaşık 100 bin vatandaşımızı ağırlıyoruz. Ancak kış tatillerinde bu sayı her hafta artmaktadır. Vatandaşlarımız bir kahve bedeli karşılığında buz pistinde spor yapabiliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak Başkanımız Tunç’un liderliğinde tüm spor tesislerimizden daha fazla vatandaşımızın faydalanması için elimizden geleni yapıyoruz. Ve bunun için ödüllendiriliyoruz. Vatandaşlarımız burada eğitim alabiliyor, ücretli ve ücretsiz kurslarımız var. Engellilere ve kadınlara yönelik faaliyetlerimiz var. Vatandaşlarımız mutlaka kendilerine uygun bir seans bulabilirler. “Halka açık oturumlarımız genellikle dolu oluyor” dedi.
Orhunbilge, “İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak 41 branşta faaliyet gösteriyoruz. Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden biriyiz. “İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü son 4 buçuk yılda hem madalya hem de kupa açısından en iyi dönemini yaşıyor” dedi.

“Buraya ‘Küçük Uludağ’ diyoruz”
2011 yılından bu yana antrenörlük yapan Sevinç Olcay Hünerli ise şunları söyledi: “Buraya genelde ‘Küçük Uludağ’ deriz. Elde edilmesi kolaydır ancak değerli değildir. Belediye işletmesi olduğu için fiyatı öğrenciler için oldukça uygundur. Öğrenciler tarafından çok seviliyoruz. Eğlenceli bir yer olduğu için aileleriyle de gelebilirler. Biraz lunapark havası var. Ama eğitici ve öğreticidir. Gelenler bile tekrar gelmek istiyor. Amacımız buradan başlayıp zirveye çıkmak. “İzmirli sporcuların bizi Avrupa, dünya şampiyonaları ve olimpiyatlarda temsil etmesini istiyoruz” dedi.

Tesisi kullanan öğrenciler ve aileler memnun
İnci Buldak: “Burada zaman çok güzel geçiyor, çok eğlenceli. Burası benim en sevdiğim yer. Mutlu hissediyorum. “Buraya gelmeden önce heyecanlanıyorum, geldiğimde de mutlu oluyorum.”

Cemre Semercioğlu: “Geçen yıldan beri buraya geliyorum. Eğleniyorum, harika. Hava soğuk ama çok güzel ve eğlenceli. Buzda kaymak çok güzel bir duygu. Çok eğleniyorum. “Bugün bir arkadaşım geldi, o da çok eğleniyor.”

Sporcu Gökçe Türkan: “Bazıları nasıl başlayacağımı soruyor. İlinizin belediyelerine başvurabileceğiniz bir örnek veriyorum. Eğer içlerindeki o gücü ve tutkuyu görebiliyorlarsa başlamamaları için hiçbir neden yok. “Başkan Tunç’a katkılarından ve bu parkuru bize kazandırmasından dolayı teşekkür ediyorum.”

“Şanslıyız”
Çocuklarıyla birlikte parkuru kullanan Goşa Yıldız, “Tatilde her gün buraya geliyoruz. Okul döneminde hafta sonları geliyoruz. Koçlar harika, çok gelmeye çalışıyorum ve biraz öğrendim. Mutluyuz, harika bir tesis ve şanslıyız diyebiliriz. “Bu tesisi herkese tavsiye ediyorum.”

Maya Yıldız: “Burada mutluluk duyuyorum, çok eğlenceli. 7 yaşımdayken kurs almaya başladım. Arkadaşlarıma buz pateninin çok güzel olduğunu, sizin de başlamanız gerektiğini söylüyorum.”

Rüzgar Durak: “Burası çok eğlenceli bir yer. Diğer arkadaşlarımın da gelmesini tavsiye ederim. Öğretmenlerimiz çok iyi. Bunu izleyerek de yapabilirsiniz. Düşerek öğrenmek çok güzel. “Burası sosyalleşmek için de güzel.”

Ela Aksözek: “Uzun zamandır buraya geliyorum. Öğretmenlerimizi çok seviyorum, iyi anlaşıyoruz. Buraya geldiğimde mutluyum. Zaten arkadaşlarıma da söylüyorum, ben giderken siz de gelebilirsiniz diyorum. “Vakti gelince onlar da gelir.”

Kurslardan 5 yaş üstü herkes yararlanabilir.
Buz Spor Salonu’ndaki derslere 5 yaş ve üzeri herkes katılabilir. Buz patenine yeni başlayan ve paten yapma seviyesinde olmayan vatandaşların kursa başlamadan önce en az bir özel ders alması gerekmektedir. Kursiyerler yaşlarına göre belirlenen gruplara 10.00-10.45 ve 11.00-11.45 saatleri arasında kayıt yaptırabilirler.

Hafta içi ve hafta sonları halka açık oturumlar
Halka açık oturum etkinlikleriyle tüm vatandaşların buz sporlarıyla tanışması ve kentte buz sporunun geliştirilmesi amaçlanıyor. Halka açık seanslarla buz pateni pistinde 45 dakika boyunca buz pateni yapma imkanına sahipsiniz. Halka açık seans hizmetinden yararlanmak için kimlik bilgilerinizle birlikte Buz Sporları Uygulama Birimi’ne başvurmanız gerekmektedir.
Üniversite öğrencileri hafta içi çarşamba günleri 13.00-13.45 saatleri arasında halka açık oturuma ücretsiz girme hakkına sahiptir. Hafta içi ilk oturum 13.0-13.45 ile 14.00-14.45 saatleri arasında, son oturum ise 15.00-15.45 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir. Hafta sonu halka açık oturumlar 13.00-13.45, 14.00-14.45, 15.00-15.45 ve 16.00-16.45 saatleri arasında yapılmaktadır. Perşembe günü 16.00-16.45 saatleri arasında ek oturum bulunmaktadır. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Gün içinde gidemem” diyenlere yönelik Akşam Halk Toplantısı düzenliyor. Vatandaşlar her hafta Cuma günleri 19.00-19.45, 20.00-20.45 ve 21.00-21.45 saatleri arasında buz pateni yapma imkanına sahip.

Öğrencilere, kadınlara ve engellilere yönelik ücretsiz oturumlar
İzmir Büyükşehir Belediyesi; Buz sporlarının kentte yaygınlaştırılması ve tanıtılması amacıyla öğrencilere yönelik ücretsiz buz pateni etkinlikleri de düzenleniyor. Buz Sporları Tanıtma Projesi kapsamında okullardan gelen talepler doğrultusunda hafta içi 12.00-12.45 ve 13.00-13.45 saatleri arasında öğrencilere halka açık ücretsiz seanslar verilmektedir. İzmir ilçelerinde bulunan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet okulları resmi yazı ile başvuruda bulunup randevu alabilirler.
Engelli vatandaşlar da belediyenin sunduğu tüm hizmetlerden ücretsiz yararlanma hakkına sahiptir. Hafta içi perşembe günleri 11.00-11.45 saatleri arasında otobüsler eşliğinde hizmet verilmektedir.
Haydi Hanımlar Projesi kapsamında seanslar her Salı 20.00-20.45 saatleri arasında yapılıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu