Ekonomi

ASKON, URAYSİM Projesine Destek Açıklaması Yaptı

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), Ulusal Raylı Sistemler Test ve Araştırma Merkezi’ne (URAYSİM) destek açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada, Türkiye’nin yerli ve milli üretim modeli vizyonunun değerli bir parçası olan URAYSİM projesinin, ülkemizin raylı sistemler alanında dünya çapında saygın bir merkez olma yolunda bir atılım olduğu belirtildi. Bu vizyoner projeden yola çıkarak, Türkiye’nin raylı sistemler iş kolunda uluslararası arenada öncü bir rol üstlenmesini desteklediklerini ve projenin hızla hayata geçirilmesinin talep edildiğini belirten açıklamada, “URAYSİM projesi artan ihtiyaçları karşılamayı hedefliyor. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ve hafif raylı sistemlerini kullanan illerimizin aynı zamanda yüksek hızlı trenlerin test ve belgelendirmesi için ileri teknoloji hizmetleri sunarak uluslararası pazarda değerli bir oyuncu olma potansiyeline sahiptir. Böylesine önemli bir projenin Eskişehir’de hayata geçecek olması şehrimizin tüm kesimlerinin sahip çıkması gereken bir gerçektir ama ne yazık ki Eskişehir Büyükşehir Belediyesi asılsız ve çarpık argümanlarla bunu engellemeye çalışmaktadır. ülkemiz yararına onlarca büyük projeye karşı çıkan ve geçmişte izin vermeyen Devrimci otomobil Eskişehir’de bir kez daha ortaya çıktı. URAYSİM sadece bir test alanı ve laboratuvar olmayıp, bulunduğu bölgeye ve insanına değer katan, içinde birçok üniteyi barındıran çok yönlü bir tesis olma özelliğini de taşımaktadır.

“Projenin en kısa sürede hayata geçmesini temenni ediyoruz”

Açıklamanın devamında, “ASKON Eskişehir olarak URAYSİM projesine tam destek veriyor, Türkiye’nin yerli ve milli üretim hedeflerine ulaşmasına katkı sağlayacağına, ülkemizi raylı sistemler alanında rekabet gücüne dönüştüreceğine inanıyoruz. • Katacağı maliyeti ve potansiyeli vurgulamak istiyor, projenin bir an önce hayata geçmesi için ilgili tüm tarafların iş birliği içinde hareket etmesini diliyoruz.” Belirtildi. – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu