Teknoloji

Baykar’dan sosyal medyayı sallayan Kızıl Elma videosu: Modern, klasik

Bayraktar Kızılelma insansız savaş uçağı ilk uçuşunu geçtiğimiz Aralık ayında yaptı. T3 Mütevelli Heyeti Lideri Selçuk Bayraktar, o anları sosyal medya hesabından paylaşarak, “Daha fazla yerde tutamadık! Çok şükür…”

BAYKAR: ÇAĞDAŞ, KLASİK

Baykar firması, Kızılelma ile ilgili paylaştığı görselle sosyal medyayı salladı. “Modern Klasik” yazısı ile paylaşılan görselde, mühendislerin Kızıl Elma’yı hangardan çıkarmak için son kontrolleri yaptıkları görülüyor. Daha sonra Kızıl Elma, mühendislerin yardımıyla piste itiliyor. Son olarak görüntü, Kızıl Elma’nın havalandırılmasıyla sona eriyor.

Kızılelma ile ilgili bazı yorumlar;


YURT DIŞI GÖREVLERDE ÖNEMLİ ROL OYNAYACAK

Öte yandan Türkiye’nin inşa ettiği ve hâlihazırda seyir testlerini yürütmekte olduğu TCG Anadolu gemisi gibi kısa pistli gemilere iniş kalkış yapabilme kabiliyetine sahip olacak şekilde geliştirilen Bayraktar Kızılelma da değerli bir rol oynayacak. Bu yetenek sayesinde denizaşırı görevler.

KIZILELMA’NIN ÖZELLİKLERİ

Kırmızı elma birçok özelliği ile dikkat çekiyor. Uçağın özelliklerinin ortasında 1500 kilogram faydalı yük kapasitesi, gelişmiş özellikler, otomatik iniş kalkış, düşük görüş, yüksek hareket kabiliyeti, görüş sınırı ve görüş hattı ötesi iletişim, AESA ile yüksek durumsal farkındalık yer alıyor. radar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu