Haber

Beşiktaş Belediye Başkanı Akpolat: Yangının otelde tadilat nedeniyle çıktığı belirtildi.

Beşiktaş Belediye Başkanı İşte Akpolat, Çırağan Sarayı’nın otel bölümünde çıkan yangınla ilgili olarak, “Yangının büyük ihtimalle oteldeki tadilattan çıktığı söyleniyor. Can kaybı olmaması sevindirici. İstanbul ve Beşiktaş’a geçmiş olsun.”

İstanbul’un Beşiktaş semtindeki Çırağan Caddesi üzerinde bulunan Çırağan Palace Kempinski’nin dördüncü katında bugün yangın çıktı. ateş etmek; Beyoğlu, İstinye, Şişli ve Beşiktaş itfaiye ekipleri 20 araçla müdahale etti. Merdivenli araçla otelin çatı ve üst katlarına çıkan itfaiye ekipleri, yangını kontrol altına aldı. Dumandan etkilenen bir kişi, sağlık ekiplerinin ambulansta yaptığı müdahalenin ardından hastaneye kaldırılırken, olayda herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Beşiktaş Belediye Başkanı İst Akpolat da Çırağan Sarayı’na gelerek konuyla ilgili basına açıklamalarda bulundu.

Akpolat, “Ülkemizin en sevilen yapılarından biri olan Çırağan Sarayı’nda yangın çıktı. Çok şükür hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri hem de diğer ekipler kısa sürede müdahale etti ve bu yangını can kaybı olmadan atlattık. Oradaki yangından işçilerimiz etkilendi. 2 çalışanımız ayakta tedavi gördü. “Biz bu yangından bu şekilde kurtulduk. Tüm İstanbul’umuza ve Beşiktaş’ımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Otelde kaç kişinin olduğu ve yangının çıkış nedeninin sorulması üzerine Akpolat, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri gerekli çalışmaları yaptıktan sonra yangının çıkış nedenini belirleyecek ancak yangın çıkma ihtimali yüksek. Tadilat nedeniyle çıkan yangın.”

Tarihi yapının zarar görüp görmediğinin sorulması üzerine Akpolat, “Ülkemizin en gözde yapılarından biri de tabii ki Çırağan Sarayı. Buranın otel kısmı her gün yüzlerce kişiyi ağırlayan bir yer. Yangın tamamen kontrol altına alınıp içeri girildiğinde hasar tespit edilecek.” konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu