Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Muhalefetin açıkladığı metnin başlıklarına ilişkin değerlendirmeyi yeri geldiğinde genel merkezimiz ve bakanlıklarımız yapacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Muhalefetin açıkladığı metnin başlıklarına ilişkin değerlendirmeyi yeri geldiğinde genel merkezimiz ve bakanlıklarımız paylaşacaktır.”

“Sistemi ileriye taşıyacak restorasyonu Meclisimizle birlikte gerçekleştirmeyi temenni ediyoruz. Bu umudun arkasında 20 yıllık emek ve kazanımlar yatıyor.”

“20 yıl önce milletimize ne söz verildiyse hepsini yerine getirmeyi Rabbim bizlere nasip etti”

“Son 20 yılda ülkemizin demokrasi ve kalkınma yürüyüşü o kadar hızlı oldu ki muhalefet bile geride kaldı.”

-“Önceki gün 6 parti aylardır üzerinde çalıştıkları ortak politika metnini yayınladılar. Böyle bir metin hazırlandığında ister istemez bir beklenti içine giriliyor.”

-“20 yıl gece gündüz çalıştıktan sonra bazı şeyleri ihmal etmiş hatta bazı konularda hatalar yapmış olabiliriz”

“Önümüzde cumhurbaşkanı adayı beklemekten aciz bir tablo olduğunu unutmuyoruz. Bu tablonun hedeflerimizi aşacak bir belge ürettiğini de ihmal etmiyoruz. Bakalım neler yapmışlar, ben keşke bakmasaydık.Bu partiye umut bağlayanlar adına çok üzgünüz.”

-“Yeni projelerden bıksınlar, memlekette yapılanlara bakmadılar”

-“Baksalar, vaat ettiklerinden fazlasının yapıldığını veya yapılmakta olduğunu görürler. Onların gözleri var, görmezler, ağızları konuşmaz. Çünkü kalpler büsbütün mühürlenmiştir.”

– “Siyaset bilimi birinci sınıf öğrencilerine söyleseniz gülmekten razı olacakları sözleri yazmazlardı”

“Açıkladıkları metinde güya herkese selam veriyorlar. Kayyumu kaldırıp belediyelere özerklik vereceğiz diyerek HDP’ye merhaba diyorlar.”

Genelkurmay Başkanlığı ve MİT başkanına saldırarak bu kurumların ezdiği tüm terör örgütlerini ve bunları kullananları selamlıyorlar” dedi.

“Ülkemizin güçlenmesini istemeyen Batı’yı, Akkuyu nükleer, kamu-özel projelerine dokunacağız diyerek selamlıyorlar.”

“Aslında bunlardan biri; Batı bize aferin diyecek. Yazıklar olsun. Batı’nın aferin demesine mi ihtiyacınız var? Düştükleri duruma bakın”

“Ülkemizin birçok konuda egemenlik haklarından feragat etmesiyle bağlantılı olan F-35 projesine geri döneceğiz diyerek bilinçli ve sistematik olarak Türkiye düşmanlığını yapanları selamlıyorlar.”

“Ege’de hakkımızdan vazgeçeceğiz” diyerek Yunanistan’ı selamlıyorlar

-“Bir tek onlar milletimizi başarılarıyla, hayalleriyle selamlamadılar. Tamam cumhurbaşkanı adayı seçmekte üşengeçsiniz, anlıyoruz ki, sözlerinizi verirken biraz çalışsaydınız”

“Dün yanımda değil miydin? Ben yanımdayken Ziraat Bankası’nın Merkez Bankası’ndan İstanbul’a gidişini konuşmadık mı? O gün ne yapıyordun? Uyuyorlardı herhalde.”

– “Önümüzdeki 5 yılda yüzde 5 büyüme sözü veriyorlar. Önümüzdeki 5 yılda 5 milyon istihdam sözü veriyorlar. Dört bir yana dökülmüş bir programla milletin karşısına çıkıyorlar. Türkiye böyle sakin bir muhalefeti hak etmiyor.”

ANKARA – Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Kümelenme Toplantısı’nda konuşuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu