Haber

DPU SBF Akademisyeni ile Kadın Kar Voleybolu Milli Takımı Balkan Şampiyonu

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPU) Spor Fen Fakültesi’nde görev yapan akademisyen Arş. Görmek. Bulgaristan’da ilk kez düzenlenen CEV Kar Voleybolu Balkan Şampiyonası’nı Simge Yalçın’ın da yer aldığı Türkiye Bayan Kar Voleybolu Milli Takımı kazandı.

Bulgaristan’ın Smolyan kentinin ev sahipliğinde Rodop Dağları’nın Perelik zirvesi yakınında düzenlenen turnuvaya Bulgaristan, Romanya ve Türkiye’den 4 kadın, 4 erkek olmak üzere 8 takım katıldı. Kümenin ilk maçında ev sahibi Bulgaristan (I) takımını 2-0 yenen kadın milli takımımız, yarı finalde bu kez Bulgaristan’ı (II) yenerek final maçına çıkma hakkını elde etti. Şampiyonluk maçını Romanya’ya karşı 2-1’lik skorla kazanan milli takım, ilk kez düzenlenen turnuvada kupaya uzanmayı başardı.

Başarılarını 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden Kuzey Kıbrıs voleybolcularının oynadığı Melekler Takımı’na adayan milli sporcular, genç sporcuları “Asla Unutmayacağız” yazılı pankartla andı.

Türkiye Erkek Kar Voleybolu A Milli Takımı ise CEV Kar Voleybolu Balkan Şampiyonası’nı kendi kategorisinde 3. olarak tamamladı. Çoğunlukla soğuk ve rüzgarlı bir havada gerçekleşen turnuva sonunda katılan tüm takımlara ödül ve hediyeleri takdim edildi. – KÜTAHYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu