Haber

Edirne Keşan’da ‘yıkım yıkım’ uygulaması yapılmadı, ruhsatlar alınmaya başlandı!

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – “Edirne Keşan’daki Ali Paşa Halk Çarşısı’nın yıkılması kararı neden uygulanmıyor?” “Daha ne kadar susacaksınız?” başlıklı haberimize sessiz kalan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na soruyoruz.

Söz konusu haberin üzerinden iki gün geçmesine rağmen ne Keşan Kaymakamlığı’ndan ne de Keşan Belediyesi’nden herhangi bir yanıt gelmezken, şimdi de bu binadaki işyerlerine işyeri açma ve çalışma ruhsatı verildiği ortaya çıktı.

Ali Paşa Halk Çarşısı’ndaki vatandaşlar, bu karara rağmen Keşan Belediyesi’nin şimdi iş yerlerine polis memurları göndererek ruhsat almaları için zorladığını belirtti.

Görüştüğümüz vatandaşlar, “Böyle bir karar varken 2022’nin son iki ayında başlayan bu ruhsat baskısı 2023’te de devam ediyor. Zabıta ekipleri iş yerlerini ziyaret ederek ruhsat almamanız halinde işyerlerini kapatacakları konusunda sözlü olarak uyarıyor. Bu ne tür bir iş? “Duruma tepki gösterdi.

Öte yandan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bir süre önce yaptığı açıklamada Keşan’da ruhsatsız iş yeri kalmayacağını belirtti.

Lider Helvacıoğlu’nun bu açıklamasının ardından bu ruhsatlandırma süreçlerinin yoğunluk kazanıp kazanmadığı sorusu da kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu