Haber

Erdoğan Yavaş ve İmamoğlu’nu Hedef Aldı: ‘Diktatör ikinci tura çıkacak mı?’

“Diktatör ikinci tura kalacak mı?” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a tepki gösterdi. Erdoğan, ‘Onları sandığa gömmeye hazır mıyız?’ söz konusu.

“1 milyon Suriyeliyi Suriye’ye yerleştirmek için evler yapıyoruz”

Seçime günler kala seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu ikinci tur için ellerinden geleni yapıyorlar.

Ankara’da düzenlenen STK ve Muhtarlar Buluşması’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a tepki gösterdi.

’28 Mayıs’taki rakibimiz asla CHP Genel Başkanı değil. En büyük rakibimiz gönül rahatlığıdır. Bu nedenle zafer sarhoşluğu zehrinin yayılmasına asla izin vermeyeceğiz.Erdoğan şunları söyledi: “14 Mayıs’ta sadece Türk demokrasisinin gücünü görmedik. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı hangi açıklamaları yaptı? Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı hangi açıklamaları yaptı? Pazar günü hepsini sandığa gömmeye hazır mıyız? Diktatör ikinci türden kalacak mı? O da yüzde 90 ile bitiriyor.’

‘Artık mültecilere kafayı takmış durumdalar, bir Almanya’yı veya Avrupa’yı yok sayamayız’

Ata İttifakı’nın ikinci tur cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan ile ittifakı hakkında konuşan Erdoğan, şunları söyledi: “Bu zaferi milletçe, Sinan Ogan’la birlikte kutlayacağız. Hiçbiri terörle mücadele için bize âşık olamaz. İnlerinde yok olmak için teröristleri kaybeden bizdik. Hiç böyle bir keder yaşadılar mı? Şimdi mültecilere kafayı takmış durumdalar. Bir Almanya’yı veya Avrupa’yı görmezden gelemeyiz. Nasıl onlar bir programda yapıyorsa biz de bire bir programla yapıyoruz. Bugüne kadar 500 bin Suriyeliyi memleketlerine gönderdik. 1 milyon Suriyeliyi Suriye’ye yerleştirmek için evler yapıyoruz. Kemal Bey taciz tecavüz olaylarını örtbas eden birine ülke mi temsil edilir? Vatan böyle birine teslim edilir mi?’diye sordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu