Haber

Erdoğan’ın yeni kabineyi açıklamasıyla birlikte MİT Başkanlığı, İstanbul Valiliği ve Genelkurmay Başkanlığı koltukları boş kaldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam Çankaya Köşkü’nde düzenlediği basın toplantısıyla yeni Kabineyi açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy görevlerinde kalırken, kalan bakanlıklardaki tüm isimler değişti.

3 KOLTUK BOŞ KALDI

Erdoğan, Dışişleri Bakanı olarak Hakan Fidan’ı, Milli ve Savunma Bakanı olarak Yaşar Güler’i, İçişleri Bakanı olarak da Ali Yerlikaya’yı atadı. Bu durumla birlikte MİT Başkanlığı, İstanbul Valiliği ve Genelkurmay Başkanlığı koltukları boş kaldı.

İDDİALARDA BELİRTİLEN KALIN’DAN SİYAH BEYAZ FOTOĞRAF

MİT Başkanlığı’na Hakan Fidan’ın yardımcılarından birinin atanması beklenirken, kulislerdeki iddialara göre MİT Başkanlığı’na Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da aday gösterildi. Tartışmaların ardından Kalın, sosyal medya hesabından profil resmini de değiştirdi. Kalın’ın profil resmini siyah beyaz yaptığı görüldü.

GENEL KURAM’IN BAŞKANI KİM OLACAK?

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 30’uncu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in Milli Savunma Bakanlığı’na atanması nedeniyle genelkurmay başkanlığına kimin atanacağı henüz açıklanmadı. Genelkurmay Başkanı, generaller ve amiraller arasından Cumhurbaşkanı tarafından atanır. Şu anda Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Aysever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Dr. Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan görev başında.

gordesajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu