Ekonomi

Haftaya yükselişle başlayan altının gram fiyatı 1.785 liradan işlem görüyor.

Cuma günü ons altının fiyatına paralel yükseliş trendinde hareket eden altının gram fiyatı da günü yüzde 0,42 primle 1.782 liradan tamamladı. Yeni haftaya değer avantajıyla başlayan altının gram fiyatı, 11.15 itibarıyla önceki kapanışının yüzde 0,1 üzerinde 1.785 lira seviyesinde işlem görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINLARI NE KADAR?

Aynı zamanda çeyrek altın 2.940 liradan, cumhuriyet altını ise 12.000 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı şu anda yüzde 0,1 değer kaybıyla 1.981 dolardan işlem görüyor.

ABD Tahvil Faizleri 16 Yılın En Yüksek Seviyesinde

Analistler, Ortadoğu’da devam eden çatışmaların ve ABD’de son 16 yılın en yüksek seviyesinde seyreden tahvil faizlerinin varlık fiyatlarını etkilemeye devam ettiğini söyledi. Hafta sonu çatışmaların büyüyebileceği endişesi hakim olmaya devam etse de İsrail’in Gazze’ye askeri operasyonunu ertelediği haberi piyasalardaki endişeleri sınırlı da olsa yatıştırdı.

ONS ALTINDA 2 BİN DOLAR SEVİYESİ DİRENÇ POZİSYONUNDA

Analistler, bugün ülkede veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin haber akışının yanı sıra ABD’de Chicago Fed ulusal aktivite endeksi ve Euro Bölgesi’nde tüketici güven endeksinin takip edileceğini belirtti. ve 2.020 seviyeleri direnç, 1.970 ve 1.950 noktaları ise destek noktalarıdır.

haber-cukurca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu