Teknoloji

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max, iPhone tarihinde bir ilke imza atacak

Apple’ın önümüzdeki ay iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerini tanıtması bekleniyor. Geçtiğimiz hafta Apple’ın yeni amiral gemisi serisini 13 Eylül’de tanıtabileceği iddia edilmişti. Çeşitli özellik ve değişikliklerin yanı sıra yeni söylentiler de ortaya atılmıştı. Apple’ın Pro modellerinin daha yüksek kapasiteli bir depolama ile gelebileceğini gösteriyor.

MacRumors’un haberine göre iPhone 15 Pro ve Pro Max yeni. 2 TB depolama olabilir. İddia, Weibo’daki başka bir hesap tarafından yinelendi ve Apple’ın Pro modellerinde temel kapasiteyi 128 GB’tan 256 GB’a çıkarabileceğini ekledi.

Apple, 2021 yılında ProRes video formatını tanıttığında iPhone 13 Pro’daki maksimum depolama kapasitesini artırmıştı. En yüksek kaliteli ProRes görüntüsü, 30 fps’de 4K’da ve 256 GB, 512 GB ve 1 TB depolama kapasiteleriyle iPhone 13 Pro veya sonraki modellerde desteklenir.

Depolama kapasitesi 128 GB ise, ProRes video 30 fps’de 1080p ile sınırlıdır. 10 bit HDR ProRes 4K dakikada yaklaşık 6 GB alan tükettiği için daha yüksek bir depolama kapasitesi gerekir. ProRes dosyaları Son Kesim ProAyrıca, iPhone’daki Fotoğraflar ve iMovie uygulamalarının yanı sıra desteklenen video düzenleme araçları kullanılarak da düzenlenebilir.

Önceki söylentiler, Apple’ın bu yıl Pro modellerinin fiyatını artırmasının beklendiğini ve şirketin lansmanı birkaç hafta geciktirebilecek üretim sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Tüm telefonların ortasında, serinin en büyüğü olan iPhone 15 Pro Max en ince çerçevelere sahip olabilirda söylenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu