Haber

Kırklareli’ye ‘Avrupa’ ödülü

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –Kırklareli, 2018’de 12 Yıldızlı Şehir Ödülü’nü, 2020’de Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Partner Kuruluş Ödülü’nü, 2021’de Avrupa Diploması’nı ve 2022’de Avrupa Yerel Demokrasi Ödülü’nü aldı.

2014 yılından bu yana Kırklareli’yi nitelikli bir şekilde geleceğe taşıyan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyamkeşoğlu; “Bu ödülün ve bu gururun asıl sahibi, her zaman bir bütün olduğumuz, duyarlı Kırklareli halkıdır. Hemşehrilerime bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” dedi.

47 üye ülkeden oluşan ve Türkiye’nin de kurucu üyesi olduğu Avrupa Konseyi’nin Fransa’nın Strasbourg kentinde düzenlediği etkinliklerde bu ödüle layık görülen Kırklareli’nin geleceği tasarlama motivasyonunun yüksek olduğunu kaydeden Kırklareli; Ödül töreninin 28 Şubat’ta olduğunu hatırlatarak, “Ülkemizi derinden yaralayan deprem felaketi nedeniyle bölgede hepimiz aktif görev başındaydık. Bu nedenle bu organizasyona fiilen katılamadım. de içinde bulunduğumuz sürecin farkında olarak tüm iyi niyetleriyle kalplerinin Türk milletiyle birlikte olduğunu paylaşarak, “Yaptığımız incelemeler sonucunda bu ziyarete katılmamak doğru ve uygun bir karardı. Bundan sonra da depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

haber-malkara.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu