Haber

Kuluçka dışında işbirliği

İSTANBUL (İGFA) – Türkiye’nin ilk “uydu kuluçka merkezi” Cube Beyoğlu, Teknopark İstanbul ve Beyoğlu Belediyesi ortaklığında Ocak 2023’te açılacak. Beyoğlu Uydu Kuluçka İşbirliği Protokolü, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin katılımıyla düzenlenen törenle imzalandı.

8 Aralık Perşembe günü Küp Kuluçka merkezinde gerçekleştirilen imza törenine Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Yerebakan ve Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü katıldı. Mehmet Naci İnci, İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu ve ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Sunacağı fırsatlarla girişimcilik ekosistemine yeni bir soluk getirecek.

Teknopark İstanbul’un şehir merkezindeki faaliyetlerinin merkezi olacak olan Cube Beyoğlu, Türkiye’nin ilk uydu kuluçka merkezi olma özelliğini taşıyor. Teknopark İstanbul ve kuluçka merkezi Cube Incubation, girişimcilik ekosistemindeki tecrübesi ve güçlü akademik kurumlarıyla girişimcilik ekosistemine yeni bir soluk getirecek.

Önümüzdeki ay İstiklal Caddesi Mis Sokak’ta açılması planlanan 5 katlı Cube Beyoğlu’nda yapay zeka, dijital sanat, simülasyon, oyun, artırılmış gerçeklik, VR ve taşınabilir uygulamaların tematik alanlarına odaklanılacak. Ayrıca Cube Incubation temelleri ile girişimcilere 7/24 açık modern çalışma alanları, eğitim ve etkinlikler, mentorluk, akademik ve teknik danışmanlık, teknik ve işletme analizi, yatırımcı ve şirket görüşmeleri, bilgi tabanlarına erişim, TTO ekleri ve teknopark vergi avantajı. temin edilmiş olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu