Haber

Mete Kalkavan’a 9 maç cezalı olduğu iddiası: Hakemliği bırakmaya mı karar veriyor?

Karadeniz ve Kuzey Anadolu gazetelerinin iddialarına göre; Mete KalkavanBu maçtaki performansından dolayı TFF ve MHK toplantısı sonrası 9 maç cezası Alınmasına karar verildi. Bu cezayı öğrenen Mete Kalkavan hakemliği bırakma kararı aldı.

Trendyol Süper Lig1’den 1. haftasındaMaçta görev alan Mete Kalkavan, Trabzonspor Başkanı Ertuğrul DoğanMaçtan sonra ağır eleştiride bulundu. Doğmak, “Ahlaksızlık ve terbiyesizlik sona ermeli. Acaba VAR’a oturan arkadaş Türkiye’de yeniden hakemlik yapabilecek mi? Hakemlik yapacaksa kimin onayı ve rızasıyla yapacak? Çok merak ediyorum. Nedir o? VAR’a bakıyorsunuz, nasıl insanlarsınız, hiç utanma duygunuz yok mu, saha oyuncusu nereye bakıyor, VAR nereye bakıyor? Böyle bir ahlaksızlık olabilir mi?”dedi.

Mete Kalkavan kimdir?

İstanbul bölge hakemi olan 43 yaşındaki Mete Kalkavan, 2003 yılından bu yana Süper Lig’de görev yapıyor. 8 Mart 2022’de hakemlerin görevden alınmasına tepki gösteren Kalkavan, hakemliği bıraktı. Hakemlerin tekrar görevi devralmasının ardından geri dönen Kalkavan, kariyerinde 216 Süper Lig maçında düdük çaldı.

Kalkavan, 2 Şampiyonlar Ligi ve 7 UEFA Avrupa Ligi karşılaşmasında düdük çaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu