Haber

Sinan Ogan’ın “Bahçeli” çıkışı: Onun olduğu ittifakı değil de HDP’nin desteklediği ittifakı mı seçeceğiz?

Dışişleri Bakanı ve AK Parti Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ile Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin birinci sınıf adaylarından Sinan Ogan, Antalya’da vatandaşlarla bir araya geldi.

“MÜLTECİLERİN DÖNÜŞ TAKVİMİ VAR”

2. turda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleme kararı alan Oğan, “Cumhurbaşkanımızla mülteciler konusunu konuştuğumuzda gördük ki dönüşler için bir takvim var. ‘Bir gecede dolduralım’ demiyoruz. Sınırlarımızda güvenliğin artırılması talebimiz de oldu, tabi ki Cumhurbaşkanı ona da itiraz etmedi.” dedi.

“BAHÇELİ’NİN OLDUĞU İTTİFAKI SEÇMEYECEĞİZ…”

Daha önce MHP’den ihraç edilen Oğan da şu ifadeleri kullanmıştı: “Arkadaşlarımızla istişare ettik ve gördük ki doğru karar Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemektir. Türk milliyetçileri ve Kemalistleri de bu doğru kararı destekleyecektir. mevsimlik milliyetçiler değil Sayın Bahçeli HDP’nin içinde bulunduğu ittifakı değil, HDP’nin takviye verdiği ittifakı seçecektik.Aramızda şu veya bu sorun olabilir ama Türk milliyetçileri ülke bitince birleşir. söz meselesidir.

“Türkiye DÜŞMANLARINI YENECEĞİZ”

Türk dünyasının olduğu yerde değil de kendilerine farklı bir dünya kurmaya çalışanların yanında olur muyduk? Şimdi 28 Mayıs. İnşallah yarın hep birlikte sandık başına gider ve gereğini yaparız. Gereğini yaptığımızda Türkiye’nin dostlarını sevindireceğiz, düşmanlarını da yok edeceğiz, inşallah o seçimi fraksiyonlarla değil, büyük bir farkla kazandığımızda.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu