Haber

Takıntılı Hayranları Yüzünden Korkunç Günler Yaşayan Ünlülerin Deneyimlerine Şaşıracaksınız

Ünlü olmak her ne kadar güzel ve gösterişli görünse de bazen işler istediğiniz gibi gitmeyebilir. Mesela takıntılı hayranlarla uğraşmak üzere. Ünlülerin takıntılı hayranlar yüzünden yaşadığı sıra dışı olaylara bir göz atalım!

1. Nez Demir

Ünlü pop yıldızı Nez, takıntılı bir hayranının hedefi olmuştu. Hayran, sanatçının sahne aldığı yerde kendisini tehdit etti, mekana girişi engellendiğinde ise tacizlerine sosyal medyada devam etti. Hatta bu takıntılı hayran Nez’e kanlı bir gelinliğin fotoğrafını gönderip, ‘Bu gelinlik senin’ dedi. Ya ben ya da senin ölümün. ‘Bu senin kararın’ şeklinde rahatsız edici mesajlar gönderdi.

2.John Lennon

John Lennon bu listedeki en talihsiz isim olabilir. Lennon, 8 Aralık 1980’de New York’un kalbinde eşi Yoko Ono ile birlikte kayıt stüdyosundan dönerken, Lennon’ın yaşadığı binanın girişinde hayranı olduğunu iddia eden Mark David Chapman tarafından vahşice saldırıya uğradı. ve hayatını kaybetti.

3.Jessica Alba

Jessica Alba, 1996 yılında henüz 15 yaşındayken Flipper dizisiyle tanındı. Bu genç yıldız, tuhaf telefonlar almaya başlayınca bunun hayranlarından kötü niyetli bir şaka olduğunu düşündü ancak bu tuhaf telefon çağrılarının ardından kaçırıldı. 14 saattir kayıptı ve sonunda kolları, bacakları ve ağzı bağlı halde bir arabanın bagajında ​​bulundu.

Kendi kendinize ‘Ünlü olmamam iyi bir şey’ dediniz değil mi? Size söylemiştik…

4. Olay

Hadise de takıntılı hayranlarıyla başı dertte olan ünlülerden biri. ‘Bana cinsel içerikli e-postalar gönderiyor. Adına “Beni takip ediyor, gittiğim yerleri, giydiğim kıyafetleri biliyor” dediği kişiden şikayetçi olan ünlü müzisyen, bu takıntılı hayranının evine mektuplar gönderdiğini, hatta siteye gizlice girmeye çalıştığını söyledi. nerede yaşıyor.

Filmler kadar güzel desek yalan olmaz…

5. Sevtap Arman

Arman’ın ününün doruğa ulaştığı dönemde Mehmet Alper Kuyumcu isimli hayranı Sevtap Arman’ın evine çiçek gönderiyor ve telefon ediyordu. Arman, hayranıyla buluşmaya karar vererek hayatının en büyük hatalarından birini yaptı çünkü ünlü isim, hayranıyla tanıştıktan sonra silah zoruyla kaçırıldı.

Takıntılı hayran, Arman’ı 5 gün boyunca evine kilitledi, ‘karım’ diye hitap etti, Arman’ın alnına silah dayadı ve ‘Benimle evlenmezsen seni öldürürüm’ diye tehdit etti.

Aşkın da bir dozu olmalı dediğimiz anlardan birindeyiz…

6. Serenay Sarıkaya

Ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya da takıntılı bir hayranının saldırısına uğradı. 2022 yılının ilk ayında TD isimli şahıs, Sarıkaya’nın aracına zarar verdi ve Sarıkaya, bu durumun kendisini oldukça tedirgin ettiğini belirtti. Sarıkaya, takıntılı hayranı hakkında şunları söyledi: ‘Bu kişi sürekli beni takip ediyor, ölümle tehdit ediyor ve en sonunda da evimin önünde arabama zarar veriyor. “Bu durum can güvenliğimi tehdit ediyor ve psikolojimi bozuyor” dedi.

TD, açıklamasında şunları söyledi: ‘Onunla benim Allah katında eşit kılındığımızı hissediyor ve düşünüyorum. Onunla tanışmak için elimden gelen her yolu deneyeceğim. ‘Benimle yüzleşip benimle konuşana kadar o nereye giderse oraya giderim’ demesi hepimizin kanını dondurdu.

7. Bülent Ersoy

Bülent Ersoy, 1989 yılında Adana’da verdiği konserde Hacı Tepe isimli hayranının istek şarkısını söylemediği için vuruldu. Bu saldırının ardından Bülent Ersoy’un böbreği alındı.

Trajikomik değil mi?

8. Sandra Bullock

2014 yılında bir hayran Sandra Bullock’a aşık olduğunu söyleyerek Bullock’un çocuklarıyla birlikte yaşadığı eve gizlice girmiş ve ünlü ismi taciz etmişti.

Sandra Bullock kendini dolaba kilitledi, polisi aradı ve hayranını tutuklattı.

9. Beren Saat

Hatırlarsanız Beren Saat ‘Fatmagül’ün suçu nedir?’ yazmıştı. Yaptığı dizilerle çok ünlü oldu. O sıralarda ünlü oyuncu arkadaşıyla birlikte bir restorana gitmiş, dizide oynadığı sahneler nedeniyle sözlü tacize uğramış ve ağlayarak mekanı terk etmek zorunda kalmıştı.

Daha sonra Beren Saat, rol aldığı dizi nedeniyle uzun süre psikolojik tedavi görmek zorunda kaldı.

Bazen insanlar gerçeklik ile televizyonu birbirinden ayırabilmeli…

10.Björk

1996’da bir hayran Björk’e karşı ölümcül bir tehdit girişiminde bulundu. Ricardo Lopez isimli 21 yaşındaki bu hayran, Björk’e asit bombası içeren bir paket göndermeyi planlamıştı. Lopez bu korkunç planı detaylı bir şekilde videoya kaydetti.

Ancak polisler bu videoyu çekerken onu ölü buldu. Lopez’in detaylı açıklaması sayesinde paket Björk’e ulaşmadan polis tarafından ele geçirildi. Bu olayın ardından Björk, güvenlik endişesi nedeniyle evini değiştirmek zorunda kaldı.

11. Ceylan Ertem

Ceylan Ertem de takıntılı hayranlarından endişe duyan ünlülerden biriydi. Ertem, 2022 yılında bir hayranının kendisini 5 yıldır taciz ettiğini ve takip ettiğini söyledi.

Ünlü müzisyen takıntılı hayranı için, ‘Kişi bu olaydan sonra cinsiyetini değiştirdiğini ve bu değişikliğin benim için olduğunu yazmış. Adını en sevdiğim çocuğun isminden seçti. Kaygılıyım, yorgunum. Kalbim kelimenin tam anlamıyla çarpıyor!’ dedi.

12. Hazal Kaya

Türkiye’de öğrenci olan İranlı İsa Yazdan Karimi, Hazal Kaya’ya Twitter üzerinden mesaj ve ikramlarda bulundu. Gönderdiği hediyelerin üzerine “Aşkım, eşim, eşim” yazan Karimi, sözleriyle şunları söyledi: “Ben onun hayranıyım ve onu hiç yüz yüze görmedim.” Onun evine gitmedim. Ailemin onun evine gittiği, benim de işyerine hediyeler gönderdiğim doğrudur. Onu çok seviyorum, hatta onunla evlenmek bile istiyorum. ‘Bu duruma üzülüyorum.’ Dedi ve Hazal Kaya’yı çok korkuttu.

13. Gigi Hadid

Gigi Hadid, birkaç yıl önce Milano Moda Haftası’ndaki defilesinin ardından bir hayranı tarafından cinsel tacize uğramıştı. Takıntılı hayran bir anda Gigi Hadid’e sarıldı, Hadid ise bu kişiden yumruk atarak kurtulmaya çalıştı.

Takıntılı hayranın daha sonra ünlülere “komik olmayan” şakalar yapan ünlü Vitalii Sediuk olduğu ortaya çıktı.

Ancak şakanın pek de komik olmadığını bilmeliydik…

14. Katy Perry

Bu takıntılı hayranlardan nasibini alan isimlerden biri de Katy Perry oldu. Katy Perry’yi uzun süredir takip eden Polonyalı Pawel Jurski, bir konserde sahneye çıkmaya çalışıyordu.  O yakalandı.

Takıntılı hayran, açıklamasında şunları söyledi: ‘Katy Perry ile birlikte olmak için ne gerekiyorsa yaparım.’

15. Muazzez Ersoy

Muazzez Ersoy da takıntılı hayranları yüzünden zor günler geçiren ünlülerden biri. 1998 yılında gittiği Edirne konserinde bir hayranının şampanya teklifini geri çeviren Ersoy, Ersoy’u bacağından yaraladı.

Bu bir şaka ama doğru.

16.Uma Thurman

Uma Thurman, Jack Jordan isimli bir hayranından önce müstehcen mesajlar aldı, ardından da elinde usturayla açık bir mezarda duran bir adamın fotoğraflarını aldı. Endişeli günler geçiren ünlü isim, 3 yıl boyunca bu bildirimleri almaya devam etti. Daha sonra takıntılı hayran yakalanıp tutuklandı.

17. Michael Douglas – Catherine Zeta Jones

Dawnette Knight isimli kadın, ünlü çift Catherine Zeta Jones ve Michael Douglas’ın hayatını bir yıl boyunca kabusa çevirdi. Bu takıntılı hayran, Zeta Jones’u kocası Douglas ile arasında bir aşk bağı olduğuna her zaman ikna etmeye çalışmıştı. Başarılı oyuncuyu gönderdiği mektuplarla sürekli tehdit ediyor, onu parçalara ayırıp köpeklerine yedireceğine söz veriyordu…

18. Hayko Cepkin

Hayko Cepkin’in taraftarı da normal değil. Ünlü şarkıcı, takıntılı bir hayranı tarafından 3 ayda 5 bin 200 kez arandı. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’ndan alınan raporda, takıntılı hayranın 34 yaşındaki Helen Y. olduğu belirlenirken, hayran yaptığı açıklamada ‘Çağrıları hatırlamıyorum’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu