Haber

Akşener’den Erdoğan’a: Gabar’da bizi gömecekti mezar kazarken petrol buldu

UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, Bursa mitinginde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Gabar’da günlük 100 bin varil üretim kapasiteli petrol bulduk” sözlerine değinen Akşener, “Sayın Erdoğan bizi Gabar’da Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte gömüyordu, mezar kazarken petrol buldu. Petrol buldu, şimdi Cudi’de doğalgaz ve petrol buluyor, mezar kazarken Türkiye kazanıyor” dedi.

Akşener konuşmasında şunları söyledi:

“14 Mayıs akşamı sizlerin helal oyunlarıyla bu seçimi kazanacağız. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 13. Cumhurbaşkanımız olacak, Sayın Erdoğan ve arkadaşlarını emekli edeceğiz. Ben başbakan olacağım ama sizlerin helal oyunlarıyla.

Ben burada Sinan Ateş’in katillerinden hesap sorulacağını söylüyorum, hesap vermezsem vicdansız, şerefsiz olurum. Muhsin Başkanın da kanı yerde kaldı. O suikastın başına gelenler kapatıldı. Muhsin Lider bizde bir yara, Sinan ise çok taze bir yara. Annesi, babası, kardeşleri, eşi ve çocukları babasız kaldı. Vicdansız insan olmak mümkün değildir. Tabii ki hesabınızı isteyeceğiz. Bugün evlerine gittik, ailesi ve arkadaşlarıyla görüştük; Bana söyledikleri, vekilin saygın bir görünüşe sahip olduğu ve bu işin peşine düşenlere ’15 Mayıs sabahı Bulgaristan’a kaçacaksınız’ dediğidir. Dervişin fikri neyse, zikri de ona aitti. 15 Mayıs sabahı Bulgaristan’a kaçmayı düşünüyor musunuz? 15 Mayıs sabahı kaçamayacaksınız, kaçamayacağınızı göreceksiniz.

Bu arkadaşların yanında biz işgalciyiz, çıkalım oradan… Bu nasıl bir psikoloji, hepsi çıldırdı. Sayın Erdoğan bizi Gabar’da Sayın Kılıçdaroğlu ve beni gömüyordu, mezar kazarken petrol buldu. İyi bir iş çıkardık. Gabar’da petrol bulursa, Cudi’de doğalgaz ve petrol bulur, mezar kazarken Türkiye kazanır. Böyle Başkan olamaz. Vatandaşlarından her birinin şeref, haysiyet ve güvenliğinden sorumludur. Kadına sürtük, bereli, düşük diyemez, doktorlara ‘hain’ diyemez, çiftçiye ‘hain’ diyemez. Muhalefete oy vereceklere ‘işgalci’ veya ‘darbeci’ diyemez.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu