Haber

CHP Tekirdağ ve Hatay’ı yeniden değerlendirdi, Başbakan’da gündeme gelebilir

ANKARA-CHP’nin aday belirleme gündemiyle yapılacak Parti Meclisi toplantısı öncesinde bir araya gelen Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Başbakan’a sunacakları adayları netleştirmeye başladı.

Buna göre Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak Başbakanlığa sunulmasına karar verildi.

BÖCEK’E BAŞBAKAN’DAN İTİRAZ OLABİLİR

Antalya’da yapılan anketlerde diğer aday Ümit Uysal’ın az farkla önünde yer alan Muhittin Böcek’i Başbakan’a sunmaya karar veren MYK üyelerinden bazıları, Başbakanın bu isme itiraz edebileceği öngörülerini dile getirdi.

İSTANBUL İLÇELERİ AÇIKLANABİLİR

CHP MYK, İstanbul’un birçok ilçesinin adaylarını kesinleştirerek Başbakanlığa sundu. Adaylara Şişli’den Emrah Şahan, Beşiktaş’tan İstek Akpolat ve Bahçelievler’den Gülizar Emecan’ın aday gösterileceği öğrenildi.

GÜZEL TAVSİYE EDİLDİ AMA REZERVASYONLAR VAR

Ataşehir’e eski MYK üyesi Onursal Adıgüzel’in önerileceği iddia edilirken, bu isimle ilgili çekincelerin dile getirildiği belirtildi.

YAVAŞ’A YAKINLIĞI ÖZARSLAN, FORMÜL ARAYAN MAMAK’A KABUL ETMEDİ

Öte yandan Mamak konusunda tartışmaların yaşandığı MYK’da Mansur Yavaş’a yakınlığıyla bilinen eski UYGUN Partisi üyesi Mesut Özarslan’ın adaylığının Mamak ilçe teşkilatı tarafından kabul edilmediği kaydedildi. bunun için bir formül arandı.

TEKİRDAĞ VE HATAY’IN DAHİL BAZI ŞEHİRLERİ YENİDEN DEĞERLENDİRİLDİ

Öte yandan, daha önce Tekirdağ için açıklanan eski Milletvekili Candan Yüceer, Hatay için daha önce açıklanan mevcut Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Konyaaltı için açıklanan Cem Kotan ve Mezitli için daha önce açıklanan Ahmet Serkan Tuncer’in isimlerinin de belirlendiği öğrenildi. yeniden değerlendirilmek üzere Merkez Yönetim Kurulu gündemine alınır. Yüceer’in Tekirdağlı olmaması nedeniyle, Lütfü Savaş’ın kamuoyunun yoğun tepkileri nedeniyle, Kotan hakkındaki iddialar nedeniyle, Tuncer’in ise daha önce kamuoyuna yaptığı olumsuz değerlendirmeler nedeniyle yeniden değerlendirilebileceği belirtildi. Parti yönetimiyle ilgili.

Parti kaynakları, bu dört ilde hızlı bir araştırma yapılmasının ya da daha az da olsa bu dört il için Özgür Özel’e yetki verilmesinin düşünülebileceğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu