Haber

Dijitalleşme Çağında Etkili Soruşturma Konferansı İstanbul’da Düzenlenecek

YARGITAY Cumhuriyet Başsavcılığı ve Uluslararası Savcılar Birliği (IAP) iş birliğinde “Dijitalleşme Çağında Etkili Soruşturma” konulu 1. Avrupa Bölgesel Konferansı İstanbul’da gerçekleştirilecek.

“Dijitalleşme Çağında Etkili Soruşturma” konulu 1. Avrupa Bölgesel Konferansı, ilk ve tek uluslararası kuruluş olan Uluslararası Savcılar Birliği (IAP) çatısı altında 2-5 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının ev sahipliğinde dünya çapındaki savcılar için. Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023 yılında Türkiye’de düzenlenecek tarihi değerdeki konferansa Almanya, Avusturya, Belçika, Estonya, Hollanda, İngiltere, ABD, İtalya, İsviçre, Azerbaycan ve Türkiye’den uzman konuşmacılar katıldı. . 32 ülkeden başsavcı, başsavcı yardımcısı ve kıdemli savcılar katılacak. Konferansta “Ceza Muhakemesinde Dijitalleşmenin Yeri ve Etkileri”, “Dijitalleşme Çağında Ekonomik Suçlarla Mücadele” ve “Ceza Muhakemesinde Yapay Zeka” konuları ele alınacak.

ADALET BAKANI’NIN KATILMASI BEKLENİYOR Konferans, Yargıtay Başsavcısı Bekir Şahin ve IAP Genel Sekreteri Han Moraal’ın konuşmalarıyla başlayacak. Konferansta Yargıtay Birinci Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Başsavcısı Bekir Şahin ve IAP Başkan Yardımcısı ve Azerbaycan Cumhuriyet Başsavcısı Kamran Aliyev de konuşma yapacak. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın konferansa katılmasını beklerken; Konferansa İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz da katılacak.

– İstanbulkaynasli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu