Ekonomi

VakıfBank 500 milyon dolarlık yeni kaynak sağladı

VakıfBank’tan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, son dönemde yaşanan gelişmeler sonucunda hızla uyum sağlayan Türkiye’ye yönelik yatırımcı algısına dikkat çekti.

2023’ün başında DPR menkul kıymetleştirme programı altında2 yıl ödemesiz ve 5 yıl vadeli olmak üzere toplam 2 milyar dolarlık menkul kıymetleştirme sürecini hayata geçirdiklerini belirten Üstünsalih, “Şimdi ülkemize yeni bir gelir kaynağı sağlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 5 yıl vadeli 500 milyon dolarlık yeni bir garantili fonlama sürecine imza atıyor.Süreç büyüklüğü ve vadesi açısından değerlendirildiğinde eurobond işlemine eşdeğer olması ve alternatif süreçlere göre çok daha uygun maliyetli olması dikkat çekiyor. .Böylece yeni fonlama alternatiflerini optimum maliyetle değerlendirerek kaynak yapımızı çeşitlendirmeye devam ediyoruz.”

“VakıfBank’a ve ülkemize olan güvenin artmasının bir göstergesi”

Başarıyla tamamlanan işlemin VakıfBank’a ve Türkiye’ye artan güvenin bir göstergesi olduğunun altını çizen Üstünsalih, “Dolaşımdaki likidite ve küresel piyasalardaki gelişmelere bağlı olarak taraf arayan uluslararası yatırımcılar açısından değerlendirildiğinde, Türkiye ortalarda ayrıştı. gelişmekte olan ülkelerde önemli bir potansiyele sahiptir. Türkiye’nin en büyük ikinci bankası ve uluslararası sermaye piyasalarında en etkin Türk bankası olarak bu alandaki fırsatları yakından takip ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu